podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Mauritius - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Mauritius - wiza, ambasady, przepisy

Port Louis     
mauritius
Mauritius - podróże na MauritiusMauritius - mapa krajuMauritius - spis artykułów i galeriiMauritius - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeMauritius - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaMauritius - szczepienia, zdrowie, poradyMauritius - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROMauritius - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOMauritius - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Powinny być spełnione następujące warunki: mają bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki niezbędne do utrzymania się w czasie pobytu (ok. 100 USD na dzień), a ważność ich paszportu w dniu planowanego opuszczenia terytorium Republiki Mauritiusa będzie wynosić co najmniej 6 miesięcy.


Informacje dla kierowców
Obowiązuje ruch lewostronny. Miejscowe drogi są w dobrym stanie. Uczestnicy poważniejszych kolizji drogowych obowiązani są do złożenia wyjaśnień na miejscu wypadku, po przybyciu policji. Przy mniejszych kolizjach można ograniczyć się jedynie do spisania wspólnego oświadczenia, które następnie należy poświadczyć na najbliższym posterunku policji. Możliwości skorzystania z pomocy drogowej i służb ratunkowych są bardzo ograniczone.
Podróżowanie po kraju
Komunikacja autobusowa w większych miastach funkcjonuje do godz. 22.30, a na prowincji jedynie do 18.00. Można korzystać z miejscowych taksówek. Więcej szczegółowych informacji na temat podróżowania po Mauritiusie można znaleźć na stronie internetowej Izby Rozwoju Turystyki Mauritiusa: www.mauritius.net. Należy unikać tłoku, demonstracji ulicznych, a także uważać na złodziei kieszonkowych na centralnym placu w Port Louis.
Przepisy celne
Kary za posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne (częste są przypadki pozbawienia wolności na 20 lat). Zwierzęta przywożone na wyspę muszą odbyć sześciomiesięczną kwarantannę.


Przydatne informacje
• Klimat tropikalny, okres cyklonów od połowy grudnia do kwietnia.

• Na Mauritiusie pracuje kilku polskich misjonarzy.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Nairobi (Kenia) akredytowany jest również na Mauritiusie.